Калинівська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Єланецької громади

Географічне розташування та опис суміжних територій

Калинівська сільська об’єднана територіальна громада була утворена в червні 2019 року внаслідок об’єднання  двох сільських рад  згідно з рішенням 38 позачергової сесії сьомого скликання Калинівської сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад», від 30.07.2018 р. №1 та  рішенням 28 позачергової  сесії Маложенівської сільської ради «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 30.07.2018 р. №28

Територія Калинівської сільської  об’єднаної територіальної громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Єланецького району Миколаївської  області.

Адміністративний центр громади знаходиться в селі Калинівка, який розташований на відстані 90 км від обласного центру - м. Миколаїв. Територія Калинівської громади складає 156,3 кв. км,  що становить 15,4 % від території Єланецького району.

Об’єднана територіальна громада розташована в зоні ризикованого сухостепового землеробства. Клімат  - континентальний, дуже теплий посушливий. Середня річна температура повітря плюс 8-10°С, середня температура липня - плюс 25-270С, січня - мінус 3,2-5°С, (завдяки вітрам відчувається  -12 -15) абсолютний максимум - плюс 38-39°С, а абсолютний мінімум  мінус 29-33°С.  Основна кількість опадів (65-70%) випадає в теплий період року у вигляді злив, іноді з градом, при цьому добова кількість опадів може досягати 60-70 мм. Сума опадів за рік становить 380-500 мм.

Відносна вологість повітря в середньому за рік становить 60-70%, а в літні місяці - 40-60%, часто в денні години - менше 30%, а в суховійні дні -10-20%, число яких становить 11-17, а в серпні можуть повторюватися через день. Великої шкоди землеробству в зоні завдають повітряні та ґрунтові посухи, які часто поєднуються з пиловими бурями. Гідротермічний коефіцієнт не перевищує 0,8-0,9, що свідчить про посушливість клімату. Бездощові періоди можуть тривати 2,5-3 місяці. Тобто сталі врожаї сільськогосподарських культур в цій зоні можна одержувати лише на зрошуваних землях.

Головним фактором клімату є сонячна радіація, який впливає на розвиток сільськогосподарських культур, а отже, на їх урожай.

Об’єднана громада багата на нерозроблені залежі піску, жорстви, вапняка, граніту, ліси, чорноземи, водні ресурси.

Внутрішні води представлені річкою Гнилий Єланець . У живленні річки найбільша роль дощових вод, меншу частку становлять снігові та підземні води. Наявні ставки та Кам’янське  водосховище.

Території громади притаманні ділянки з лучною рослинністю у низовинах. Також в низовині наявна невелика  площа хвойного лісу та у височині  ліс, де  зустрічаються ясен, явір, клен польовий,  липа, берест, осика, береза, черемха, горобина. У підліску представлені  глід, терен, шипшина, кизил.

До складу Калинівської  громади входить 8 населених пунктів з наступною віддаленістю та площею:

Назва населеного пункту

Площа

Відстань до центру ОТГ (кілометри доріг)

1.

Адміністративний центр ОТГ – с. Калинівка