Калинівська громада
Миколаївська область, Єланецький район

Історична

Історія створення та туристичний потенціал

Територія Калинівської ОТГ має свою історію. Так,  с. Калинівка існує з 1922 р., в якому його називали с. Мало Єланець. Ця назва зберігалася до 1960 р., і саме в цьому році йому дали назву Калинівка. Самим найстарішим  куточком с. Калинівка  є вул. Гагаріна та частина вул. Центральна . Саме ці дві вулиці пам’ятають саму трагічну сторінку історії – Калинівську трагедію. На цих вулицях в березні 1944  р. відбувся «кривавий ранок». с. Маложенівка Калинівської ОТГ створене в 1790 р. і також має свою історію.

На території  Калинівської ОТГ розташований  Державний природний заповідник «Єланецький степ» загальною площею 1675,7 га, який є  перлиною  Калинівської громади державного рівня. Заповідник створений відповідно до Указу Президента 17.07.1996  р. , хоча перший заповідний об»єкт з»явився в 1978 р. Заповідник призначений для збереження  та відтворення степових природних комплексів  Правобережної України.

На території розкинулися надзвичайно різномаїті ландшафти, що зумовлює багатство його рослинного і тваринного світу. Флора заповідника нараховує 423 види судинних рослин, серед яких переважають степові та лучностепові види, з них 17 видів занесено до Червоної книги України.

Щодо фауни, то на території заповідника  є близько 1500 безхребетних тварин і 181 – хребетних, із них 11 видів тварин занесено до Європейського Червоного списку, 71 вид тварин, занесених до Червоної книги України. В огороженому вольєрі проживають канадські бізони, лисиці, зайці, та ін. тварини,  а також велика кількість рослин. У заповіднику створена одна екологічна стежка завдожки 1,2 км, маршрут якої пролягає повз вольєр зоопарку.

На даний час розробляється великий туристичний маршрут «екологічна стежка», що матиме значення в розвитку  туризму на території громади.

Крім того, також візитівкою громади  є мальовничий куточок вздовж річки Гнилий Єланець, який  називають «Маленька Швейцарія», який завдяки краєвидам відомий за межами Єланецького району  і в майбутньому також матиме значення в розвитку туризму.