A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Калинівська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Єланецької громади

Освіта

Одним з пріоритетів Калинівської  ОТГ є забезпечення конституційних гарантій доступності та рівності прав громадян на отримання якісної освіти, підвищення рівня охоплення дітей дошкільною освітою, оновлення та удосконалення змісту, форми і методів організації навчально - виховного процесу в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, сприяння інноваційному розвитку освітнього середовища, збереження та вдосконалення мережі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб територіальної громади, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування, сприяння збереженню здоров’я дітей, забезпечення всіх раціональним, якісним та безпечним харчуванням, впровадження нових технологій з розвитку освіти.

Доступність до якісної освіти починається саме з дошкільної, оскільки вона є базисом системного розвитку дитини, фундаментом творення якісно нового освітнього процесу.

Станом на 01.01.2020 . в об’єднаній Калинівській  громаді функціонує 4 дошкільних навчальних заклади, де виховуються і навчаються діти різного віку та створені сприятливі умови для спілкування молодших дітей зі старшими. Дошкільні навчальні заклади «Світлячок», «Сонечко», «Малятко», «Зернятко»  мають статус садочків, де навчаються та виховуються діти від 1,5 до 6 років.

Реалізовуючи Закон України «Про дошкільну освіту», виконавчий комітет Калинівської   об’єднаної територіальної громади спрямовує зусилля на більше охоплення дітей дошкільною освітою, особливо 5-річного віку. Йдеться про підготовку дітей до систематичного навчання в школі та надання їм рівних з іншими однолітками стартових умов.


 


Назва дошкільного навчального закладу

Місце розташування

Кількість груп

Кількість дітей

Виховательський склад

1

Калинівський ДНЗ «Світлячок»

с. Калинівка

1

29

3

2

Новоолександрівський ДНЗ «Сонечко»

с. Новоолександрівка

1

14

3

3.

Маложенівський ДНЗ «Малятко»

с. Маложенівка

1

15

3

4.

Кам»янський ДНЗ «Зернятко»

с. Кам»янка

1

11

3


Загальна середня освіта в Калинівській  об’єднаній територіальній громаді представлена 3 загальноосвітніми закладами. В школах навчається 212 дітей. Загалом охоплення шкільною освітою в громаді складає 100%.

Діти забезпечені автобусним підвезенням.

Назва навчального закладу

Місце розташування

Кількість учнів станом на 2017 рік

Педагогічний склад

1

ОНЗ Калинівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів

с. Калинівка

72

16

2

ОНЗ Новоолександрівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів 

с. Новоолександрівка

60

15

3

ОНЗ Маложенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

с. Маложенівка

70

16

Незважаючи на до кладенні зусилля в реформуванні освітньої галузі в Калинівській  ОТГ, все ще залишається багато проблем, які потребують нагального вирішення. Насамперед це низька заробітна плата та соціальна захищеність педагогічного та виховательського складу, що негативно відображається на якості освіти та не дозволяє підтримувати в належному рівні їх кваліфікацію. Також нагальною проблемою є забезпеченість вчителів і учнів новими підручниками та наповнюваність шкільних бібліотек книгами та підручниками, які б відповідали навчальним планам. Великою проблемою  є технічне оснащення комп’ютерних класів та доступність мешканців до мережі «Internet» в цілому.

Дуже гостро стоїть проблема стану приміщень навчальних закладів та їх енергоефективність. Серед навчальних закладів є такі, які потребують термінового ремонту. Енергоефективність є загальною проблемою навчальних закладів громади. Дві школи вже мають альтернативне опалення, на черзі – переведення на такий же вид опалення третьої школи.

Таким чином, заміна вікон на енергозберігаючі, загальне утеплення фасаду та повна  реконструкція системи опалення  будівель є одним із пріоритетних завдань в освітній галузі.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора